Banner 2Banner 4Banner 5Banner 8Banner 9Banner 10Banner 11
Strona Główna / News / Uroczystość wręczenia nagród /

Uroczystość wręczenia nagród

Dodano: 2015-03-15 17:42:14

Uroczystość wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Zwykłe może być niezwykłe”

W dniu 12 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Zwykłe może być niezwykłe”. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Małgorzata Majer Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie i Pan Sławomir Jodłowski fotografik. W tym roku w konkursie wzięło udział 135 prac, z których jury wyłoniło 14 finalistów. Przyznano trzy główne nagrody oraz wyróżnienia.

I miejsce otrzymała Natalia Padula za pracę „Chłopaki są z Marsa”,

Gimnazjum im. Agnieszki Osieckiej w Kamienicy Polskiej

II miejsce otrzymała Milena Dziurska z Gimnazjum nr 19 w Częstochowie

III miejsce ex aequo

Paulina Jagielska za pracę „Płonące niebiosa”,

Gimnazjum nr 12 w Częstochowie

Klaudia Capiga za pracę „Dmuchawce, latawce, wiatr …”,

Zespół Szkół Społecznych nr 1 w Częstochowie

Wyróżnienia: Agata Wozderewicz, Jakub Szewczyk uczniowie Gimnazjum nr12

w Częstochowie, Antoni Graduszak, Julia Mrzewa, Tola Pośpiech uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych nr 1w Częstochowie, Pamela Nagowska z Gimnazjum nr 19 w Częstochowie,

Kacper Michalik z Gimnazjum im. Agnieszki Osieckiej w Kamienicy Polskiej,

Kamila Wcisło z Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Lgocie, Katarzyna Kucharzewska, Daria Lis z Gimnazjum we Wrzosowej.

Pan Dyrektor Dariusz Rataj wręczył nagrody, dyplomy i wyróżnienia laureatom.

Już po raz drugi Regionalny Óśrodek Kultury w Częstochowie przyznał swoją nagrodę, którą otrzymali Natalia Padula za pracę „Chłopaki są z Marsa” i Jakub Szewczyk „Poranna Jonizacja”. Podczas uroczystości zaprezentowane były wszystkie prace uczestników powiatowego konkursu. W konkursie publiczności na najlepszą fotografię została wyróżniona praca Jakuba Szewczyka „Kibicowski pożar”.

Jak co roku wręczenie nagród w konkursie fotograficznym połączone jest z ogłoszeniem wyników w konkursie filmów animowanych. W tym roku jury przyznało I nagrodę za film „Tajemnice studia fotograficznego” Grecie Lisieckiej i Magdalenie Kott uczennicom kl.I fotograf. Wyróżnienie otrzymały: Olga Szymczak, Patrycja Pęłka, Marta Siąkowska, Monika Szota i Patrycja Nowak z kl. IIIc fototechnik.

Ciekawym akcentem uroczystości była prezentacja filmu Piotra Cieślaka z kl.IVc fototechnik „Matko Boska Częstochowska” . Film został wykonany na konkurs „Częstochowa w kadrze” organizowany przez OKF w Częstochowie.

Szkolne Koło Teatralne przedstawiło spektakl „Zemsta Papkina”. Po zakończeniu imprezy można było podziwiać wyróżnione prace, a także zostały przygotowane dwie wystawy. Na jednej Pani Magdalena Idycka malarka pokazała ciekawy sposób wykorzystania fotografii jako płótna malarskiego. Na drugiej zaprezentowane zostały prace naszych uczniów, obecnie absolwentów.

Na zakończenie chcieliśmy bardzo podziękować sponsorom konkursu, nagrody podniosły jego rangę i na pewno go uatrakcyjniły, oraz wszystkim osobom, które wsparły nasza inicjatywę. Podobnie jak w zeszłym roku pomogły nam restauracje Pizza Hut i Burger King. Szczególne podziękowania składamy Pani Kamili Bijak z Pizza Hut i Panu Tomaszowi Zychowi kierownikowi restauracji Burger King.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy nagród i wyróżnień. Zapraszamy do udziału w następnej edycji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Anna Przygoda