Banner 2Banner 4Banner 5Banner 8Banner 9Banner 10Banner 11
Strona Główna / News / Kartki świąteczne /

Kartki świąteczne

Dodano: 2014-12-19 16:52:02

W dzisiejszych czasach wiadomości internetowych, sms-ów, mms-ów, poczty elektronicznej składanie życzeń poprzez tradycyjne kartki świąteczne nadal cieszy się popularnością. Wysyłamy kartki, ponieważ życzenia najlepiej i najdłużej pozostają zapisane za pomocą długopisu na papierze.
    Pierwszą kartkę z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia wysłał w 1842r. Wiliam Maw Egley, londyński artysta. Swoim znajomym przekazał świąteczne życzenia z namalowanymi przez siebie obrazkami. W 1843r. sir Henry Cole (dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie) zamówił u malarza (John Callcot Horsley) rysunek świąteczny z wypisanymi życzeniami, który powielił w drukarni i wysłał do swoich przyjaciół i znajomych.
    Z czasem Bożonarodzeniowe karki zyskały wielu zwolenników. Na przełomie XIX i XX wieku karki pocztowe były najlepiej sprzedającym się towarem w okresie przedświątecznym.
    Na zajęciach z przedmiotu techniki fotograficzne jak co roku wykonujemy kartki świąteczne.
    Korzystając z okazji  pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku i zapraszam do obejrzenia tradycyjnych pocztówek w galerii internetowej, które powstały na naszych zajęciach.

                                                                                                    Anna Przygoda