Banner 2Banner 4Banner 5Banner 8Banner 9Banner 10Banner 11
Strona Główna / News / Gala wręczenia nagród /

Gala wręczenia nagród

Dodano: 2019-06-05 21:18:08

30 maja na sali widowiskowej naszej szkoły odbyła się uroczystość wręczenia nagród  i wyróżnień w VIII edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zwykłe może być niezwykłe”. Konkurs przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej i szkół podstawowych zgromadził w tym roku 256 prac  54 wykonawców z 11 szkół. Bardzo cieszymy się takim dużym zainteresowaniem, ponieważ przez nasz projekt chcemy promować fotografię jako dziedzinę sztuki, rozwijać zainteresowania i kreatywność młodych ludzi.

Jury w składzie: Kamil Pawlik, Anna Kucharska- Badeńska, Małgorzata Bociąga, Barbara Tryba, Konrad Grzyb, Anna Przygoda przyznało 4 nagrody i 11 wyróżnień.

Po zaprezentowaniu wszystkich zdjęć biorących udział w konkursie zostały rozdane nagrody  i wyróżnienia laureatom.

 

fot. Adrian Matuszczyk kl.IIcT

 

Nagrody otrzymali:

 

I miejsce Hanna Kudlik  „Piórko” SP nr 27 w Częstochowie

 

II miejsce Wiktoria Jelonek „Spotkanie z naturą” SP we Wręczycy Wielkiej

 

III miejsce Patrycja Jędrzejczyk „Czuję głód” SP we Wręczycy Wielkiej

 

III miejsce Dominika Szuster SP nr 8 w Częstochowie

 

 

Wyróżnienia:

 

  • Michał Najdek- Białas „Żarówka LED” SP nr 1 w Częstochowie

 

  • Emilia Szkurłat „Parasolki, parasolki”, Miłosz Przybył „Koleżanki”, Piotr Wagner „Co w trawie piszczy”, Patryk Cpałka „Światła w mroku” SP nr 27 w Częstochowie,

 

  • Paulina Pieńczykowska „Miasto drzew” SP nr 29 w Częstochowie,

 

  • Joanna Miękina „Witaj wiosno” SP nr 38 w Częstochowie,

 

  • Magdalena Nowakowska „Słoneczny dmuchawiec” SP nr 41 w Częstochowie,

 

  • Beata Helm „Melancholia” SP nr 48 w Częstochowie,

 

  • Emilia Durzyńska „Woda” SP  w Kamienicy Polskiej,

 

  • Mikołaj Krygier „Widoczny zapach”.

 

 

Podczas uroczystości została zaprezentowana pokonkursowa wystawa fotograficzna prac nagrodzonych i wyróżnionych w Powiatowym Konkursie „Zwykłe może być niezwykłe”.

Zdjęcia pokazują delikatność i dużą wrażliwość artystyczną młodych twórców. Zaskakują grą światła świadomie wykorzystywaną w pracach. Fotografie bardzo się podobały i zachęcały do dyskusji i własnych interpretacji.

 

 

 

Zaprezentowaliśmy również wystawy prac naszej młodzieży.

 

WYSTAWA  FOTOGRAFICZNA

„OWOCE I WARZYWA Z INNEJ PERSPEKTYWY” wpisuje się bardzo klimatycznie                         w temat konkursu „Zwykłe może być niezwykłe”. Pokazuje, że kreatywny pomysł potrafi wydobyć z najzwyklejszej rzeczy artystyczne piękno.

                    Owoce i warzywa to nie tylko niezbędne elementy diety czy ozdoba naszego stołu, ale dzięki zaprezentowanym fotografiom możemy spojrzeć na nie z innej perspektywy.

                    Z pozoru brzydkie i nudne rzeczy mogą pięknie zaprezentować się przy użyciu środków artystycznych i inwencji fotografa. Wystawa inspirowana jest pracami polskiego i rumuńskiego fotografa, Macieja Jasika oraz  Radu Zaciu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, których autorami są : Emilia Piasecka, Beata Pleszyniak, Katarzyna Urbańczyk , Julia Śliwakowska ( zobacz galeria zdjęć www.foto.zsprus.czest.pl)

Prace powstały na zajęciach zawodowych  z przedmiotu techniki fotograficzne.

 

 

 

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „W POSZUKIWANIU SAMEGO SIEBIE” powstała ze zdjęć przygotowanych na zajęcia z przedmiotów: kompozycja obrazu oraz estetyka i historia fotografii. Prace pokazują indywidualne podejście do fotografii w poszukiwaniu swojego stylu. Są bardzo różnorodne tak jak różni są ich wykonawcy.

 

 

Na zakończenie uroczystości wystąpił szkolny zespół muzyczny PURPLE LINE, który swoim mocnym uderzeniem wprowadził nas w świat muzyki i dźwięków. Było to naprawdę znakomite dopełnienia całej imprezy.

Zapraszam już do udziału w następnej edycji.

                                                                                                                                                                                 A. Przygoda