Banner 2Banner 4Banner 5Banner 8Banner 9Banner 10Banner 11
Strona Główna / News / Uroczyste wręczenie nagród /

Uroczyste wręczenie nagród

Dodano: 2017-03-22 18:50:59

W dniu 13 marca 2017r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom  powiatowych konkursów fotograficznych  „Zwykłe może być niezwykłe” oraz „Wydrukuj przyszłość”, których organizatorami jest ZS im. Bolesława Prusa w Częstochowie.

Konkurs „Zwykłe może być niezwykłe” przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej, ma na celu promowanie fotografii jako dziedziny sztuki, rozwijanie zainteresowań młodzieży i uwrażliwianie na otaczający świat. Współpracuje z nami  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, który w tym roku przyznał swoje wyróżnienie Katarzynie Siwek z Gimnazjum nr 12 w Częstochowie za pracę „Noc ma moc” . Organizowaliśmy go już po raz szósty, ale pierwszy raz wręczenie nagród i dyplomów odbywało się poza naszą szkołą. Nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursów „Wydrukuj przyszłość”    i „Zwykłe może być niezwykłe” wręczył Pan Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk  podczas otwarcia Targów Szkolnych „Zawodowiec 2017” w Hali Sportowej Częstochowa.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 206 prac 51wykonawców z 11 gimnazjów. Dużo fotografii prezentowało  wysoki poziom artystyczny i ciekawe ujęcie tematu. Jury w składzie: Pan Sławomir Jodłowski, Pani Barbara Tryba, Pani Małgorzata Bociąga, Pan Konrad Grzyb i Pani Anna Przygoda, miało trudny orzech do zgryzienia przy wyłonieniu zwycięzców.

Jury przyznało:

I miejsce Anna Krakowska Gimnazjum nr 24 Częstochowa

II miejsce Klaudia Mizgała Gimnazjum w Kusiętach

III miejsce Katarzyna Siwek Gimnazjum nr 12 Częstochowa

 

 

Oraz wyróżnienia: Maja Adamik Gimnazjum we Wręczycy Wielkiej, Marta Brzeska Gimnazjum nr 1 Częstochowa, Patryk Kukla Gimnazjum Artystyczne i Akademickie „AGA” Częstochowa, Julia Marczewska Gimnazjum nr 13 Częstochowa, Kacper Michalik Gimnazjum w Kamienicy Polskiej, Zofia Orłowska Gimnazjum nr 12 Częstochowa, Maciej Skowronek Gimnazjum nr 3 Częstochowa, Emilia Szkurłat Gimnazjum nr 24 Częstochowa, Jakub Woźniakowski Gimnazjum w Radziechowicach Drugich.

 

 „Wydrukuj przyszłość”  to projekt, który ma na celu zapoznanie młodzieży gimnazjalnej  z realiami pracy w drukarniach i ofertą zatrudnienia.  Nawiązaliśmy współpracę z drukarniami: Częstochowskimi  Zakładami Graficznymi oraz Print Cycero z Kłobucka.  Drukarnia Print Cycero ufundowała Nagrody dla laureatów oraz wydała kalendarz z nagrodzonymi zdjęciami. Jury przyznało:

I miejsce Dawid  Gątkiewicz Gimnazjum 7 Częstochowa

Wyróżnienia:  Aleksandra Kluczna i Kasper Bilski Gimnazjum 7 Częstochowa

 

 

Wszystkie nadesłane prace będą zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w naszej szkole w czasie Dni Otwartych 19 maja 2017r. Nagrodzone fotografie można  zobaczyć w naszej galerii.

Serdecznie zapraszamy!!! 

 

Anna Przygoda