Banner 2Banner 4Banner 5Banner 8Banner 9Banner 10Banner 11
Strona Główna / News / Uroczyste wręczenie nagród /

Uroczyste wręczenie nagród

Dodano: 2016-04-02 20:30:35

W dniu 11 marca 2016 w sali widowiskowej naszej szkoły odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom V edycji Powiatowego konkursu fotograficznego „Zwykłe może być niezwykłe” organizowanego przez Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie. Celem konkursu przeznaczonego dla gimnazjalistów jest promowanie fotografii jako dziedziny sztuki, uwrażliwienie młodzieży, rozwinięcie zainteresowań oraz  kreatywności. To także doskonała okazja do spotkania ze środowiskiem artystycznym. Nasze działania wspiera Starostwo Powiatu Częstochowskiego, Regionalny Ośrodek Kultury   w Częstochowie oraz Stowarzyszenie Uczniów, Rodziców i Pracowników „PRUS”.  Na  gali bardzo miło było nam przywitać laureatów wraz z opiekunami, naszych uczniów z klas fototechnicznych oraz specjalnego gościa Pana Sławomira Jodłowskiego fotografika i filmowca z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

                W tegorocznym konkursie wzięło udział 186 prac 49 wykonawców z 10 gimnazjów. Dużo fotografii prezentowało  wysoki poziom artystyczny i ciekawe ujęcie tematu. Jury w składzie: Pan Sławomir Jodłowski, Pani Barbara Tryba, Pani Małgorzata Bociąga, Pani Anna Kucharska-Badeńska, Pan Konrad Grzyb i Pani Anna Przygoda, miało trudny orzech do zgryzienia przy wyłonieniu zwycięzców.

Nagrody i dyplomy laureatom wręczył Pan Dyrektor Dariusz Rataj.

I miejsce otrzymała Oliwia Langner z Gimnazjum nr 12 z Częstochowy tytuł pracy „Mewy”

II miejsce Tomasz Radecki z Gimnazjum nr 24 w Częstochowie tytuł pracy „Zakręcony wieżowiec”

III miejsce Dawid Śledź z Gimnazjum nr 12 w Częstochowie tytuł pracy „Błyskawice”

Jury przyznało  9 wyróżnień, które otrzymali:

·         Kinga Chłąd, Nikodem Kowalski z Gimnazjum nr 24 w Częstochowie

·         Kacper Michalik, Jakub Tajber z Gimnazjum w Kamienicy Polskiej

·         Natalia Golc z Gimnazjum nr 12 w Częstochowie

·         Aleksandra Tarkowska, Sara Nowakowska z Gimnazjum nr 1 w Koniecpolu

·         Natalia Lewandowska, Zuzanna Pendrasik z Gimnazjum nr 14

Wyróżnienie Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie otrzymała Zuzanna Pendrasik. Nagrodę wręczył Pan Sławomir Jodłowski.

W tym roku sponsorem nagród w konkursie było Kino Cinema City z Galerii Jurajskiej w Częstochowie, któremu serdecznie dziękujemy.

W czasie uroczystości na wystawie pokonkursowej zostały zaprezentowane zdjęcia nagrodzone i wyróżnione  oraz wszystkie, które wpłynęły na konkurs.

Serdecznie gratulujemy osobom nagrodzonym, ale również wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Dzięki swojej fotograficznej pasji rozwijają własną osobowość, zdobywają doświadczenie, poznają ciekawych ludzi i interesujące miejsca.

Jest już tradycją, że w czasie  imprezy prezentujemy filmy wykonane w technice animacji poklatkowej w  naszym szkolnym konkursie filmów animowanych.  W tym roku jury przyznało I miejsce filmowi „Joy story” wykonanemu przez Klaudię Cieślak uczennicę kl.IIcT oraz Piotra Cieślaka naszego zeszłorocznego absolwenta, a także wyróżnienie za film „Niezdecydowany”  autorstwa Aleksandry Gruntowskiej i Mateusza Magacza z kl.II cT.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia etiudy filmowej „Się to chowa” w reżyserii Piotra Cieślaka. Film bardzo spodobał się publiczności i otrzymał gromkie brawa.

Następna edycja konkursu „Zwykłe może być niezwykłe już za rok”. Do zobaczenia!!!

Anna Przygoda